Skakalni Center Savina
Ljubno že dobrih osemdeset let živi s smučarskimi skoki. V začetku tega tisočletja so naprave dobile plastično podlago in razsvetljavo, s čimer so na Ljubnem zagotovljeni najboljši pogoji za treninge in tekme v smučarskih skokih v Sloveniji. Največja naprava, ki omogoča skoke čez 100 metrov, je zgrajena po pravilih FIS. Od leta 2006 so uspešno gostili tekme celinskega pokala v smučarskih skokih za ženske, v letu 2012 pa so se najboljše skakalke sveta pomerile na prvi tekmi za svetovni pokal. Tekma na Ljubnem velja za najbolj obiskano in medijsko odmevno tekmo v ženskem svetovnem pokalu v smučarskih skokih. Tudi v poletnem času gostijo mednarodna tekmovanja na veliki skakalnici.
ZAČETKI SMUČARSKIH SKOKOV NA LJUBNEM segajo v čas po 2. svetovni vojni, ko je bil ustanovljen SSK Gozdar.
Želja Ljubencev je bila, da bi se na domačih tleh zgradila skakalnica. Navezali so stike s konstruktorjem planiške velikanke, inž. Stankom Bloudkom, in podpisali pogodbo o izgradnji 60-metrske skakalnice. Z izgradnjo so začeli leta 1949 in jo dokončali leta 1953. Prva velika tekma je bila že istega leta. Smučarsko skakalni klub Ljubno, ki ga poznamo danes, pa je bil ustanovljen leta 1973. V 90. letih so se člani kluba odločili za povečanje 60-metrske skakalnice na 80 m, kar se je tudi zgodilo. Po letu 2000 je bilo potrebno obnoviti dotrajane skakalnice. Na novo so zgradili in obnovili 10-, 20- in 40-metrsko skakalnico z moderno plastično maso.
Klub se lahko pohvali z zelo obetavnim podmladkom, člani mladinske ekipe dosegajo najvišje uvrstitve na državnih in mednarodnih tekmovanjih. V svetovnem pokalu klub uspešno zastopata Timi Zajc in Žak Mogel, skakalec Primož Pikl pa je prvi osvojil točke za svetovni pokal in se prvi udeležil olimpijskih iger.
Skakalni center je zanimiva točka ogleda za obiskovalce, saj se lahko po cesti samostojno povzpnete vse do vrha skakalnice. Možen je voden ogled ob predhodni najavi. Več info o vodenih ogledih najdete pod zavihkom TURIZEM > TIC LJUBNO ali preko e-pošte tic@ljubno.si